Image Alt

Garāža Bārs

Restorāns “Garāža” – vieta, kur atgriezties

Ar kafejnīcām un restorāniem ir tāpat kā ar cilvēkiem – ir tādi, ko pēc vienas satikšanās reizes ir viegli aizmirst, ir tādi, ar kuriem ir retas, bet patīkamas tikšanās, bet vēl ir arī tādi, kuri kļūst par tava dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Bārs/ restorāns “Garāža”, iespējams, ir salīdzināms tieši ar tiem trešajiem. Mazais omulīgais bārs/ restorāns Vecrīgā, Aldaru ielā 10, ir kļuvis par mīļu un iecienītu draugu visdažādākā veida cilvēkiem.

Tieši te darbadienās patvērumu no stresa un ikdienas atrod kungi uzvalkos no netālā valdības nama, bet vakaros te pulcējas draugi, lai kopīgi vērotu sporta spēļu tiešraides. Ja nav sporta spēles, tad ir aizraujoši koncertieraksti un romantiskas vakariņas, pirmie randiņi un pat kāzu gadadienas. Piektdienu un sestdienu naktīs “Garāža” pārvēršas par jautru ballīšu vietu ar dīdžeju, platēm, kvalitātīvu mūziku un jautru kompāniju. Turpretī sestdienu un svētdienu pēcpusdienās šī ir jauka vieta, kur ģimenēm kārtīgi ieturēt pusdienas – gan lielie gan mazie novērtē neparasto interjeru ar mašīnu krēsliem pie bāra un vilciena kupeju restorāna vidū. Protams, ir jau arī vēl tūristi, kuri speciāli, klausot labām atsauksmēm, atrod ceļu tieši uz šo vietu, un pēc tam iesaka to atkal citiem.

Kāpēc viņi visi nāk uz šejieni? Un kāpēc te grib atgriezties? Pirmkārt, tas ir garšīgais ēdiens – “Garāžas” šefpavārā izstrādātajā ēdienkartē sev ko tīkamu atradīs gan izsmalcināts gurmāns (piemēram, briežgaļas tartars, pasniegts ar ar sīpoliem, kaperiem, grauzdētu maizi, paipalu olas dzeltenumu un parmezāna siera mērci vai nogatavināts antrekots, pasniegts ar ar ceptiem mazajiem kartupeļiem, dārzeņiem un liellopgaļas buljona sarkanvīnmērci), gan tradicionāla un vienkārša ēdiena cienītājs (Siļķes fileja ar garšaugu biezpienu, marinētiem sīpoliem, kartupeļiem un bietītēm vai arī kartupeļu pankūkas ar mazsālītu foreli). Iespējams izvēlēties arī kādu no sātīgajiem un bagātīgajiem burgeriem – te nav aizmirsts arī par veģetāriešiem, jo pieejams sulīgs aunazirņu burgers ar kūpinātu tofu un fritētām batātēm.

Arī iknedēļas pusdienu piedāvājums sniedz iespēju katram izvēlēties no dažāda veida uzkodām, pamatēdieniem un desertiem, bet mēneša īpašais piedāvājums ikreizi piedāvā ko neparastu un sezonai atbilstošu.

Otrā lieta, kuras dēļ klienti šeit kļūst par savējiem, protams, ir “Garāžas” draudzīgā un pozitīvā komanda. Ļoti svarīga atšķirība no citām vietām ir tāda, ka te bārā strādā paši “Garāžas” īpašnieki – bārmeņi ar 20 gadu pieredzi šajā sfērā, kuri vienmēr gādās, lai kvalitātes standarti būtu nemainīgi, bet atmosfēra – neformāla un vienkārša. Turpretī smaidīgās viesmīles vienmēr atrod laiku parunāties ar klientiem un visticamāk atcerēsies Jūs arī nākošā apmeklējuma laikā. Pat pavāri jau zina pastāvīgo klietnu īpašās vēlmes, tāpēc klienti var būt pārliecināti, ka saņems tieši tādu, kā viņam vislabāk garšo.

Šo uzskaitījumu varētu vēl turpināt, bet laikam jau izcelt katru lietu atsevišķi nav jēgas – visi elementi kopā rada šo īpašo atmosfēru, kurā gribas atgriezties. Un to taču nevar izstāstīt – ir pašam jāatnāk un jānobauda!