Futbols

Jaunā sezona iesākta ar uzvaru!

19.oktobrī “Garāžas” komanda aizvadīja pirmo spēli Latvijas Telpu futbola 1. līgas čempionātā. Šosezon turnīrā piedalās desmit komandas – septiņas no Rīgas un pa vienai no Kuldīgas, Rēzeknes un Jēkabpils. Jāatzīmē, ka šajā gadā 1. līgas spēles tiek aizvadītas pēc tīrā laika.

“Garāžas” pirmais pārbaudījums bija pret jau iepriekšējās sezonās iepazīto komandu “Rīgas Siltums”. Mūsu komandas sastāvs:

vārtos – Armands Laganovskis;

1. maiņa – Oskars Krūmiņš, Jānis Ventiņš, Kristaps Vabolis, Artūrs Zelčs;

2. maiņa – Ritvars Zēmelis, Ervīns Dukaļskis, Ivo Breicis, Emīls Draška.

Malā – uzbrucēju pāris Māris Bērziņš un Elmārs Želvis, kuri spēles gaitā mainīja pirmās maiņas uzbrucēju pāri (Vabolis un Zelčs), kā arī vārtsargs Jānis Kaļinovs.

Galvenais treneris – Guntis Apīnis, treneris – Armands Briedis.

Lai gan spēle sākās ar abpusējām kļūdām bagātu futbolu, Garāžnieki izskatījās pārliecinošāk (īpaši otrā maiņa). Tieši viņi arī atklāja rezultātu, kad pēc labas Emīla Draškas piespēles pirmos vārtus guva Ritvars Zēmelis. Uzreiz pēc tam laukumā nāca pirmā maiņa un... ielaida vārtus...

Pēc vairākiem stūra sitieniem, bumba tika atspēlēta pa sitienam V. Sačokam, kurš, no deviņiem-desmit metriem, ar lielisku sitienu vārtu devītniekā rezultātu izlīdzināja. Pāris minūtes vēlāk tas pats V. Sačoks jau panāca 2:1 Siltuma labā. Garāžnieki vēl vairākas reizes iekrita pretuzbrukumos, no kuriem vienā, komandas kapteinis Jānis Ventiņš, neļaujot piespēlei nokļūt līdz pretiniekam, raidīja to pret savu vārtu stabu. Kā saka – labāk pats, nekā pretinieks. Taču pēc tam “Garāža” sāka spēlēt krietni labāk.

Vienā no epizodēm, izspēlējot autu pie pretinieku vārtiem, Ervīns Dukaļskis ar lielisku piespēli atrada J. Ventiņu, kurš ar sitienu pustukšos vārtos rezultātu izlīdzināja. Ne velti par Ervīnu saka: “Умница Дукальскис”. Nedaudz vēlāk vārtus sāka sist arī Kristaps Vabolis - vienus pēc Oskara Krūmiņa piespēles, bet otrus pēc paša individuālas darbības un lieliska sitiena vārtu stūrī. Salīdzinoši īsā laikā rezultāts 4:2!

Minūti pirms spēles beigām Ivo Breicis pārtvēra pretinieku piespēli un vienatnē devās uz randiņu ar pretinieku vārtsargu. Tas pat nepaguva sākties, jo viens no pretinieku līderiem A. Gornaks izklupienā no mugurpuses nogāza Ivo. Pelnīta sarkanā kartīte Siltuma spēlētājam un Garāžniekiem vairākums. Diemžēl pirmajā puslaikā to neizdevās realizēt.

Otrais puslaiks sākās tā, kā beidzās pirmais – ar vairākumu,- taču tas palika nerealizēts. Piedevām pretinieku spēlētājs R. Agafonovs mazākumā apspēlēja abus otrās maiņas aizsargus un raidīja bumbu starp Armanda Laganovska kājām – rezultāts 4:3.

Spēles turpinājumā iespējas bija abām komandām. “Garāžai” bija vairāki izgājieni  viens pret viens ar pretinieku vārtsargu, bet “Rīgas Siltumam” vairāki bīstami sitieni, no kuriem viens trāpīja pa vārtu pārliktni.

Minūtes trīs pirms spēles beigām, pretinieks pārgāja uz spēli 5:4, kad viņu uzbrukumiem pieslēdzās komandas vārtsargs. Spriedze pie “Garāžas” vārtiem bija nepajokam. Atslābināt sakarsušos pretiniekus spēja A. Zelčs -  kad bumba atleca pie viņa, Artūrs no savas laukuma puses vienā pieskārienā to raidīja Siltuma vārtos. Pēdējā minūtē Garāžnieki gan nevajadzīgi steidzās, bet pretinieks nespēja šo steigu izmantot. Spēle noslēdzās ar “Garāžas” uzvaru 5:3!

Paldies komandai par izcīnīto pirmo uzvaru šajā sezonā!

Un, protams, vislielākais paldies komandas līdzjutējiem, kuri bija ieradušies atbalstīt savus mīluļus!