Futbols

Garāža VS FREE

23. novembrī „Garāžas” komanda aizvadīja Latvijas telpu futbola 1. līgas čempionāta 5. kārtas spēli ar komandu „Free” no Rīgas. Lai gan „Free” līdz šai spēlei bija izcīnījusi tikai vienu uzvaru, jāmin, ka tā tika gūta pret spēcīgo „DSV Transport” vienību.

Komandas sastāvs:
vārtos – Armands Laganovskis;
1. maiņa – Oskars Krūmiņš, Jānis Ventiņš, Māris Bērziņš, Ivo Breicis;
2. maiņa – Elmārs Želvis, Ritvars Zēmelis, Emīls Draška, Kristaps Vabolis;
Malā –Toms Strazdiņš, Arvis Seņkāns, Enis Belgasems, Einārs Jonāns, Aleksandrs Kašs;
Galvenais treneris – Guntis Apīnis, treneris – Armands Briedis.

Spēle sākās neierasti agri – 10:15 pēc vietējā laika. Iespējams dažādas vārdu „vietējais laiks” interpretācijas bija par iemeslu tam, ka A. Briedis nokavēja pirmsspēles sapulci. Ciest dabūja arī Māris Bērziņš, jo viņam, lai nokļūtu Olimpiskajā sporta centrā, nācās izmantot kādas taksometru kompānijas pakalpojumus. Par laimi viss beidzās bez starpgadījumiem. Arī soma taksometrā netika atstāta.

Pirmā maiņa spēles sākumā izskatījās negatava. Tika pārturēta bumba, atdotas neprecīzas piespēles un veikti nevajadzīgi pretinieku apvešanas mēģinājumi. Šīs kļūdas rezultējās ar 2 ielaistiem vārtiem jau pirmajās 5 spēles minūtēs. Pirmajā gadījumā savu spēlētāju nenosedza J. Ventiņš, bet otrajā – laukuma centrā bumbu pazaudēja M. Bērziņš, un pretinieks realizēja izgājienu 1:1. Atšķirībā no pirmās maiņas, otrā rādīja krietni saturīgāku sniegumu un tikai loģiski, ka viņi izlīdzināja rezultātu.

Spēles 7. minūtē J. Ventiņa piespēli uz tālo vārtu stabu noslēdza K. Vabolis, bet 2 minūtes vēlāk šādā pat situācijā vārtus guva E. Želvis. 15. minūtē savus vārtus guva arī pirmā maiņa, kad pēc pretinieku aizsarga nomānīšanas bumbu vārtu augšējā stūrī raidīja O. Krūmiņš. Vēl jāatzīmē I. Breiča un M. Bērziņa sitieni pa vārtu pārliktni. Puslaika pēdējās sekundēs garāžnieki tik ļoti gribēja gūt ceturtos vārtus, ka par to gandrīz tika sodīti. „Free” gan guva vārtus, bet tas tika izdarīts dažas sekundes pēc puslaika beigu svilpes.

Lai gan uzreiz vārtus gūt neizdevās, pēc pārtraukuma „Garāža” izskatījās krietni pārliecinošāk. Spēles 28. minūtē savus otros vārtus spēlē guva K. Vabolis, kad pie tālā staba noslēdza lielisku E. Draškas piespēli. Turpinājums bija grūtāks, jo „Free” izveidojas vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas. Labi, ka vietā bija A. Laganovskis un aizsargi (jāizceļ O. Krūmiņš un R. Zēmelis, kuri izsita jau praktiski tukšos vārtos lidojošas bumbas). Speles 37. minūtē pretinieki palika mazākumā, jo par spēli ar roku ārpus sava soda laukuma sarkano kartiņu nopelnīja „Free” vārtsargs. Aptuveni pēc minūtes izdevās vairākumu realizēt, jo atkal vārtus guva K. Vabolis. 5:2, un Kristapam jau otrais hat-trick šosezon!

Pēdējās divās minūtēs „Free” saviem uzbrukumiem pieslēdza arī piekto laukuma spēlētāju. Tas nesa augļus, jo soda sitienu pēc E. Jonāna pārkāpuma (Eināram arī dzeltenā kartiņa par to) realizēja I. Kapustins, kuram jau otrie vārti šajā spēlē. Ar to gan viss nebeidzās, jo A. Laganovskis izdarīja tālu un ļoti precīzu piespēli O. Krūmiņam. Oskars bumbu pārmeta pāri vārtsargam, un to tukšos vārtos raidīja E. Belgasems. 6:3 „Garāžas” uzvara!

Paldies paprāvajam līdzjutēju pulciņam, kurš, neskatoties uz agro rīta stundu, bija ieradies klātienē atbalstīt garāžniekus. Bučas jums, un tiekamies 30. novembra vakarā, kad būs jāspēlē ar „Rīnūžiem”.