Futbols

Garāža VS DSV Transport

Jauna svētdiena un jau nākamā spēle. Par komandas sniegumu iepriekšējā spēlē pret Rīgas Siltumu jau ziņojām. Šoreiz pretinieks bija ļoti principiāls – komanda DSV Transport. Jāatzīmē, ka mums ar viņiem vienmēr ir ļoti sīksta cīkstēšanās un sezonas laikā uzvaras parasti tiek dalītas uz pusēm.

Saistībā ar šo komandu ir kāds ļoti patīkams fakts – uz viņu formas krekliem ir mazi Latvijas karodziņi!

Garāžas sastāvs bija tāds pats kā pirmajā spēlē, bet ar vienu izņēmumu:

vārtos – Armands Laganovskis;

1. maiņa – Oskars Krūmiņš, Jānis Ventiņš, Kristaps Vabolis, Artūrs Zelčs;

2. maiņa – Ritvars Zēmelis, Ervīns Dukaļskis, Ivo Breicis, Emīls Draška;

Malā – uzbrucēju pāris Māris Bērziņš un Elmārs Želvis, vārtsargs Jānis Kaļinovs, kā arī debitants Enis Belgasems;

Galvenais treneris – Guntis Apīnis, treneris – Armands Briedis.

Spēles galvenais uzdevums bija precīzi nospēlēt aizsardzībā, lai pretinieki nespētu brīvi izspēlēt savas kombinācijas, t.s. sieniņas. Sākumā garāžnieki labi pieturēja bumbu un meklēja iespējas brīviem sitieniem. Pirmais pagrieziens spēlē notika, kad O. Krūmiņš piespēlēja bumbu soda laukumā, kur cīņā ar A. Zelču tā trāpīja pa roku DSV komandas spēlētājam par ko tika nozīmēts 6m soda sitiens jeb pendele. To pārliecinoši realizēja K. Vabolis. 1:0 Garāžai.

Turpinājumā iniciatīva pamazām pārgāja DSV Transporta pusē, taču garāžniekiem precīzi spēlējot aizsardzībā, viņiem nekas īsti neizdevās. Pirmā puslaika beigu daļā Garāžas komandai beidzot izdevās izveidot sekmīgu ātro pretuzbrukumu. O. Krūmiņš pacīnījās par bumbu, bet J. Ventiņš to savāca un no kreisās malas aizskrēja vienatnē satikties ar DSV vārtsargu J. Blaževiču.

Iesitot bumbu tuvajā stūrī, komandas kapteinis panāca jau 2:0. Diemžēl pirmo puslaiku neizdevās noslēgt uz pozitīvas nots, jo dažas minūtes pirms spēles beigām D. Ivanovs mūsu aizsardzības zonā pārtvēra A. Zelča piespēli un pirmo reizi šajā spēlē cauršāva A. Laganovski. 2:1.

Arī otrā puslaika sākumā iniciatīva bija Garāžas pusē. Taču pretinieki arvien uzstājīgāk sāka kontrolēt spēles gaitu un meklēt iespējas atgūt vēl vienus vārtus. Vairākkārt lieliski vārtos nospēlēja A. Laganovskis, glābjot komandu pat šķietami bezcerīgās situācijās. Garāžas komandas cīņassparu nedaudz apslāpēja tas, ka ātri tika nopelnīti 5 sodi (jāatgādina, ka, ja komandai ir 5 sodi, pēc katra nākamā tiek nozīmēts 10m soda sitiens). Šajā ziņā īpaši grēkoja J. Ventiņš un E. Draška.

Puslaika vidū DSV Transportam tomēr izdevās panākt izlīdzinājumu – 2:2. Atkal precīzs bija M. Ivanovs. Varēja šķist, ka tagad iniciatīva pilnībā piederēs pretiniekiem, bet – nekā. Tāla piespēle pa gaisu uz E. Želvi. DSV vārtsargs neapdomīgi iesaistījās cīņā ar Elmāru, un mūsu uzbrucējs raidīja bumbu tukšos vārtos – 3:2! Pēc šīs epizodes izskatījās, ka pretinieki ir nedaudz paguruši – gan fiziski, gan emocionāli.

Garāžnieki vairākkārt aizskrēja ātrajos pretuzbrukumos, bet pašu neprecīzas piespēles, pretinieku pārkāpumi (ātri vien tika panākts līdzsvars nopelnīto sodu ziņā) vai aizsardzība neļāva gūt ceturtos vārtus. Kas neizdevās ātrajos uzbrukumos, izdevās pozicionālā spēlē – R. Zēmelis, nodemonstrējot lielisku bumbas saglabāšanu tehniku, izlauzās caur diviem pretinieku aizsargiem un no vārtu priekšas jau ceturto reizi pārspēja J. Blaževiču. 4:2! Kā jau visās cīņās ar DSV komandu, arī šajā, intriga tika saglabāta līdz pēdējām sekundēm.

Aptuveni minūti pirms spēles beigām transportnieki kā pēc notīm izspēlēja pretuzbrukumu, kuru pie tālā staba noslēdza E. Ivanovs. Vairs tikai 4:3. Pēc 30 sekundēm 6. sods pretiniekiem. 10m soda sitienu devās izpildīt E. Draška, taču diemžēl viņam vēl neizdevās atklāt savu gūto vārtu rēķinu Garāžas komandā.

Lieliski vārtos darbojās J. Blaževičs, atsitot spēcīgo sitienu. Pie atlēkušās bumbas pirmais piesteidzās A. Zelčs, taču Artūra sitiens lidoja garām tukšam vārtu stūrim. Turpmākajās sekundēs nekas vairs nemainījās un Garāža izcīnīja otro uzvaru turnīrā.

Pēc divām aizvadītām kārtām Garāžas komanda turnīra tabulā atrodas 3.vietā ar 6.punktiem, tikpat punkti ir arī pirmajā un otrajā vietā esošajām komandām Ošukalns un SFS, kuriem iesisto un ielaisto vārtu attiecība ir labāka kā komandai Garāža.

Paldies komandai par uzvaru, paldies bāram/restorānam Garāža par atbalstu, paldies līdzjutējiem par fanošanu, un paldies pretiniekiem par saturīgo spēli!

Tiekamies jau 1. novembrī Kuldīgā, Piltenes ielā 25, plkst. 18:00.