Futbols

“Garāža” - “JakoSport&Graanul Pellets” 0:1 (0:0)

Svētdien, 23. oktobrī „Garāžas” telpu futbola komanda aizvadīja divas spēles un abās tikās ar attiecīgā turnīra iepriekšējā gada čempioniem – Ogres novada atklātajā čempionātā pretinieki bija Ogres “Osports/ONSC” komanda, bet Rīgas telpu futbola čempionāta Elites līgā - “JakoSport&Graanul Pellets”.

Tā kā laiks starp abām spēlēm bija mazāk nekā piecas stundas, komandas treneru korpusam bija jāpieņem grūts lēmums – kā sadalīt spēlētājus un nokomplektēt sastāvu.

23.10.2016., Rīgas 15.vsk.

“Garāžas” sastāvs:

Vārtos – Aleksandrs Kašs (otrais vārtsargs Uģis Bērziņš)

Artūrs Kaikins – Enis Belgasems – Kristaps Rakštelis – Ervīns Dukaļskis; Ritvars Zēmelis - Edgars Prauliņš – Artūrs Zelčs – Artūrs Edolfs; Māris Bērziņš (kapteinis), Einārs Freimanis, Raivis Bernāns, Edgars Rollis.

“Garāža” sāka ar diviem četriniekiem, rezervē atstājot trīs spēlētājus, kuri pirms piecām stundām bija aizvadījuši spēli Ogres atklātajā čempionātā un debitantu Edgaru Rolli. Vispirms no attāluma pa vārtiem uzsita pretinieki, bet pēc tam jau rezultātu varēja atklāt “Garāža”, kad pēc Artūra Zelča piespēles vārtu priekšā bumbu saņēma Ritvars Zēmelis, bet pēc tam viens pret pretinieku vārtsargu izskrēja Enis Belgasems. Tomēr pārspēt vārtsargu nevienam no viņiem neizdevās. Turpinājumā ritēja līdzvērtīga spēle, kurā bīstamākus momentus veidoja “Garāža”. Treneriem nācās koriģēt sastāvu, kad potītes traumu guva pirmās maiņas atslēgas spēlētājs Ervīns Dukaļskis. Laukumā devās Einārs Freimanis, kurš darbojās pārliecinoši, tomēr četrinieka sadarbībā ik pa brīdim izpaudās nesaprašanās. Sekundi pirms puslaika beigu signāla pa pretinieka vārtu stabu no izdevīgas pozīcijas trāpīja Enis Belgasems. Bumba atlēca laukumā.

Pēc pārtraukuma “Garāžas” sastāvā malā palika Enis Belgasems. Viņa vietā debitēja Edgars Rollis, kurš sev atvēlēto laiku nospēlēja droši. Bija dažas sīkas taktiskas kļūdas, bet tās iepējams labot. Kādā no epizodēm Artūrs Kaikins palaida sev aiz muguras sedzamo spēlētāju, Tas nokļuva vienatnē pret vārtiem, bet fantastiskā veidā bumbu atsita vārtsargs Aleksandrs Kašs. “Garāžai” bija vairākas izdevības gūt vārtus – pa vārtu stabu trāpīja Artūrs Zelčs, pa pārliktni – Einārs Freimanis. Kā vienmēr agresīvi un asi spēlēja Edgars Prauliņš. Vienā no epizodēm dzelteno kartiņu par simulāciju tomēr saņēma nevis Edgars, bet viņa divcīņas pretinieks Jevgeņijs Aleksejenko. Treneri vēlreiz izdarīja izmaiņas sastāvā kopā ar Artūru Kaikinu un Eināru Freimani laukumā sūtot Māri Bērziņu un Ervīnu Dukaļski. Māris bīstami sita pēc stūra sitiena, vēl kādā epizodē varēja atspēlēt centrā Ervīnam, bet izpildīja lieku māņu kustību uz laukuma malu un moments palika neizmantots. Pretinieki izpildīja vairākus bīstamus stūra sitienus un pēc viena no tiem ar atkārtotu sitienu vārtus guva burtiskā nozīmē “svarīgais” pretinieku komandas spēlētājs Igors Poļakovs (0:1). Līdz spēles beigām palika nepilnas trīs minūtes.

Treneris Guntis Apīnis izmantoja minūtes pārtraukumu, pēc kura vārtsargu nomainīja piektais laukuma spēlētājs – Ritvars Zēmelis. Nosacītajā skaitliskajā vairākumā izdevās turēt bumbu un veidot saspēli pretinieka laukuma pusē. Kādā momentā Māris Bērziņš varēja iedot piespēli pa diagonāli Ritvaram, kurš bija palicis viens pret vārtiem. Māris izvēlējās citu variantu. Bija vēl stūra sitiens pie pretinieka vārtiem 1.1 sekundi līdz spēles beigām, tomēr arī to izmantot neizdevās un spēle noslēdzās ar zaudējumu.

Spēles vērtējums līdzīgs kā pirms piecām stundām Ogrē aizvadītajai spēlei - “Garāža” parādīja cienījamu sniegumu pret spēcīgu pretinieku.

Nākamā spēle 6. novembrī plkst.16.30 Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē, Visvalža ielā 9. Pretinieki būs Latvijas čempionāta virslīgas komandas FC “Petrow” fārmklubs – “FC INTER STAR P”.