Futbols

2016. gads: Sezonu sākam ar uzvaru!

Svētdien, 16. oktobrī „Garāžas” telpu futbola komanda aizvadījusi pirmo spēli 2016/2017. gada sezonā. Rīgas telpu futbola čempionāta Elites līgā pretinieki bija Olaines komanda, kas pagājušajā sezonā uzvarēja 2. līgā. “Garāža” pagājušajā gadā ieņēma 6. vietu Elites līgā.

“Garāžas” sastāvs:

Vārtos – Aleksandrs Kašs (otrais vārtsargs Raimonds Lūkins)

Artūrs Kaikins – Enis Belgasems – Kristaps Rakštelis – Ervīns Dukaļskis (komandas kapteinis); Raivis Bernāns - Edgars Prauliņš – Artūrs Zelčs – Artūrs Edolfs; Armands Briedis, Edgars Klaiva, Einārs Freimanis, Regnārs Grīnbaums.

Spēli uzsāka maiņa Bernāns-Prauliņš-Zelčs-Edolfs. Viņu uzdevums bija spēlēt aktīvi un agresīvi pa visu laukumu, neļaujot pretiniekiem uzsākt uzbrukumus. Diemžēl aizsardzībā standarta situācijās – pie autu un stūra sitienu izspēles tika pieļautas pozicionālas kļūdas, kā rezultātā pretiniekiem izdevās vairākas bīstamas piespēles uz “Garāžas” vārtu priekšu, bet glāba vārtsargs Aleksandrs Kašs un mazliet palīdzēja arī veiksme. Laukumā nākot otrajai maiņai drīz vien “Garāža” izvirzījās vadībā. Ar negaidītu sitienu no distances pretinieku vārtsargu pārspēja Artūrs Kaikins (1:0).

Spēles turpinājumā bīstamas situācijas veidojās pie abiem vārtiem, bet rezultāts mainījās, kad otrā maiņa bija pārāk ilgi uzturējusies laukumā un nepaspēja izsekot saviem sedzamajiem. Viens no Olaines komandas līderiem Aleksandrs Mihailovs to izmantoja, ar individuālām darbībām izvirzoties sitiena pozīcijā un pārliecinoši sitot vārtu apakšējā stūrī (1:1). “Garāža” turpināja bīstami uzbrukt, izmantojot to, ka pretinieki, kuri uz spēli bija ieradušies ar 7 laukuma spēlētājiem, sāka pagurt. Divas reizes no vārtu priekšas sita Ervīns Dukaļskis, Artūrs Edolfs pēc stūra sitiena trāpīja pa vārtu pārliktni, bet drīz pēc tam arī pa vārtu stabu. Tomēr vārtus guva Olaine. Līdz pirmā puslaika beigām bija palikusi pusminūte, Edgars Prauliņš pasteidzās izpildīt stūra sitienu brīdī, kad komandas biedri tam vēl nebija gatavi. Bumbu pārķēra Aleksandrs Mihailovs, vispirms tika galā ar Raivja Bernāna izklupienu, pēc tam apspēlēja arī Artūru Edolfu un ar sitienu vārtu “devītniekā” pārspēja savu vārdabrāli Aleksandru Kašu (1:2).

Otro puslaiku rezultatīvi uzsāka Kaikins-Rakštelis-Belgasems-Dukaļskis. Vispirms viņi izlīdzināja rezultātu, kad Enis Belgasems kreisajā malā apspēlēja savu pretspēlētāju, precīzi piespēlēja centrā Ervīnam Dukaļskim, kuram atlika tikai trāpīt tukšos vārtos (2:2). Drīz pēc tam šī maiņa atļāva viesiem atkal izvirzīties vadībā. Vladislavs Medvedins saņēma bumbu “staba” pozīcijā izdarīja māņu kustību uz vienu pusi, slēptu piespēli uz otru un Aleksandrs Mihailovs varēja svinēt “hat-trick” (2:3). “Garāža” turpināja meklēt iespēju atspēlēties. Artūra Zelča vietā spēlē iesaistījās Einārs Freimanis, kurš labi iekļāvās spēlē, pieturēja bumbu, veidoja saspēli ar partneriem. Viņam padevās arī ne visai veiksmīga epizode, kad Artūra Edolfa sistā bumba atsitās pret Eināru, kurš atradās uz vārtu līnijas, un nevis tika ievirzīta vārtos, bet izlidoja autā. Rezultātu izdevās izlīdzināt, kad ar roku savā soda laukumā neveiksmīgi nospēlēja Olaines spēlētājs Dmitrijs Antropovs. Tiesnešu piešķirto 6 m soda sitienu realizēja Ervīns Dukaļskis (3:3). Dzelteno kartiņu nopelnījušo Edgaru Prauliņu, kurš asi nospēlēja pret pretinieku līderi Aleksandru Mihailovu, nomainīja Edgars Klaiva.

Rezultātu atnesa vēl viena maiņa, kad “Garāža” ieguva tiesības uz stūra sitiena izspēli, treneris Guntis Apīnis paņēma minūtes pārtraukumu, lai sarunātu - kā to izpildīt un Enis Belgasems tika nomainīts pret Armandu Briedi. Sarunātā kombinācija gan neizdevās, tomēr nākamajā uzbrukumā saspēle Kaikins – Briedis – Dukaļskis – Rakštelis noslēdzās ar pēdējā precīzu sitienu vārtu tālajā apakšējā stūrī (4:3). Pretinieki metās atspēlēties, bet “Garāžas” spēlētāji pašaizliedzīgā cīņā uzvaru nosargāja. Grūtā spēlē izcīnīti pirmie 3 punkti.

Nākamā spēle 23. oktobrī plkst.17.30 Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē, Visvalža ielā 9. Pretinieki būs iepriekšējās sezonas Elites līgas uzvarētāji – “JakoSport&Graanul Pellets”.